Dětský den 2014

Text převzat z článku Jihlavských listů - není co dodat :-)  snad jen pár fotografií pro dokreslení atmosféry, která zde panovala.

Tankodrom patřil dětským domovům z celé republiky

 Uplynulou sobotu se již po deváté sjely do prostoru bývalého vojenského tankodromu u Rančířova děti z několika dětských domovů z České republiky a děti z osvojených rodin.

 Party nadšenců z několika skupin, které mají různé zájmové činnosti, jako jsou offroaďáci, šermíři, paintballisté, airsofťáci či majitelé čtyřkolek a různých vojenských, kolových i pásových vozidel, pro ně připravily celodenní program, nabitý klidnějšími i adrenalinovějšími aktivitami.

 „Lidé, kteří se těmto finančně nákladným činnostem věnují, se chtějí se svými koníčky s někým podělit. A pokud jde o děti z dětských domovů, které se k takovéto činnosti jen těžko dostanou, tak jde o správnou volbu. Jejich rozzářené oči hovoří za vše,“ řekl jeden z organizátorů akce Tomáš Kolarčík.

 Dětská družstva se svým vedoucím přepravovala po prostoru tankodromu na jednotlivá stanoviště terénní vozidla a v místy rozbláceném terénu nebyla nouze o zapadnutí. Poté musel přispěchat s pomocí a s lanem další vůz, který kolegu za potlesku posádek z bahnitého sevření vysvobodil.

 Největším zážitkem byla pro děti jízda na vojenském obrněném transportéru OT-90 ajízda terénem na čtyřkolkách a v offroadových autech. Kluci nepohrdli ani střelbou ze vzduchovky a z luku, holky se cítily „jako doma“ v hasičské uniformě a na tratích bludiště.

 V odpoledním programu se kluci a holky vydováděli při sportovních hrách a dalších soutěžích, nechyběla ani ukázka práce městské policie. Po vyhlášení vítězů a předání cen nejlepším se všichni sešli u konzumace opečeného selátka.