Úvodní stránka » Proběhlé akce » FORT BENNING 2012

Fort Benning se opět podařil

Již jedenáctý ročník airsoftové akce pořádané sdružením AST HIGHLANDER opět proběhl ve spolupráci AMK 4x4 Jihlava  a opět na OBLASTI52 abývalém tankodromu u Jihlavy.

Všichni zúčastnění střelci byli rozděleni na dvě armády, přičemž jedna strana čítala okolo 100 mužů ( a žen ), takže si umíte představit jako to vypadalo, když se do sebe pustili :-))

O přesuny jednotek se postarali především vozy UAZ, GAZ, ARO a pomocné vozy.

Již tradičně hlavním úkolem bylo dobít a udržet co nejdéle vyznačené body ( vlajky ).

S tajným úkolem se letos vypořádali pouze znalci morzeovky, neboť bylo třeba najít a rozluštit tajnou šifru.

Jako bonus bylo pro účastníky připraveno pásové bojové vozidlo OT-90, které bylo během dne také využito na přesuny jednotek.

Pro tento rok byli vybráni z řad Highlanderů mladí talentovaní "vojáci" , kterým bylo umožněno vyzkoušet si roli generála.

Jako oddechovka opět proběhla závěrečná bitva ve stylu 30ti leté války. To znamená, že obě armády byli nastoupeny celé najednou proti sobě, no a pak následovalo: "první řada zakleknout, druhá řada nabíjet, první řada PAL, doplnit řadu, první řada zakleknout, druhá řada nabíjet, první řada PAL, doplnit řadu, první řada zakleknout, druhá řada nabíjet, první řada PAL, doplnit řadu,...NA BODÁKYYYYY."

 

Po náročném celodenním střeleckém maratonu byli armády včetně celého technického zázemí odměněni vynikající večeří.

Celý den byl zakončen samozřejmě nástupem, na kterém proběhlo vyhodnocení celého mače. Pro zajímavost - odměňovali i tzv.zašíváci ( nejnižší počet zastřelených z jednotky ) a ti nejbojovnější byli odměněni páskou "kamikadze".

Celkově zvítězila tentokrát armáda bílých.

Přestože počasí nebylo příliš přívětivé, nikdo to nevzdal ,všichni bojovali s vervou a nasazením, jak se ve válce očekává.

Takže boji zdar, a budeme se těšit na příští ročník.