Truck Trial září 2016

Jihlava již tradičně hostila silná auta a odhodlané posádky.

Ačkoliv byl opět tento víkend plný zajímavých motoristických soutěží, nedalo mi to, abych právě závod v truck trialu nenavštívil. Zejména i proto, že jsem byl „ namlsaný“ krásnými zážitky ze závodu konaného v Kunštátě a byl jsem i zvědavý, jak v prostorech, jakým je bývalé tankové cvičiště pořadatelé sestaví jednotlivé soutěžní sekce. Náročné nejen pro posádky a jejich techniku, ale i zajímavé pro diváky.

Pořadatelé zveřejnili na stránce českého truck trialu pro diváky i podrobné mapy příjezdu na místo konání, čímž, alespoň mě osobně usnadnili příjezd.
Navíc, již tradičně bylo už po příjezdu do města Jihlavy vyznačení akce na viditelných místech, takže bloudící návštěvníci této akce se rychle zorientovali.
Prostory depa a jednotlivých soutěžních sekcí byly sice od sebe ve větší vzdálenosti, ale jejich označení umožnilo rychlou orientaci.
Zahájení pátého závodu letošního roku bylo zahájeno vzpomínkou na Honzu Fickerta, který nás opustil 1. září 2016 a jemuž hold se vzpomínku mu vzdali jednotlivé posádky minutou troubení klaksonů všech závodních vozů.

Tradiční zastoupení soutěžních vozidel bylo navíc doplněno premiérou vozidla T 815 8x8 v kategorii S 5 posádky Daniela Stiblíka a Honzy Linka. Stavba této konstrukce vozidla trvala 2 roky. Vozidlo prošlo i přísnými technickými prohlídkami u firmy TATRA. Zajímavostí tohoto vozidla je umístění kabiny nad nápravu, takže vozidlo se při zdolávání překážek „lépe“ vyškrábe z nástrah terénu.  

Samotné soutěžní sekce nebyly vůči posádkám nijak vstřícné. Zdánlivě jednoduchý terén skrýval mnohé nástrahy a umístění jednotlivých soutěžních branek bylo pro posádky velkou výzvou a pro některé i oříšek, jak a kudy vlastně vše projet s co nejmenšími ztrátami času a trestnými body za špatné průjezdy stanovenými brankami.

Mnozí návštěvníci navštívili i malou ukázku techniky, která mnohým z nás vrátila vzpomínky na dětství. Vždyť kdo z nás naposledy viděl lanový jeřáb, či pověstnou " kačenu".

Článek byl vyňat z Motormix, autor: P. Vrba.